Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá (8-15 hod )
0 ks
za Kč 0,00
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
06.09.2021
Kolekce BENSON EN ISO 20471
Nová kolekce BENSON výstražných oděvů ( splňující EN ISO 20471)  pro stavebnictví, silničáře, údržbu, logistiku, leteckou nebo lodní dopravu. Materiá... číst celé
24.08.2021
Kolekce NAOS
Nová dynamická kolekce CXS NAOS kombinuje všechny vlastnosti, které splňují požadavky pro moderní pracovní oděv. Konstrukce 4-way stretch umožňuje ro... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Aktuálně
Fotoobraz dle Vašich předloh nebo fotografií. Vaše fotka na skle nebo plátně ? Vaše vlastní fotografie se stává moderním a elegantním poutačem. Můžete si u nás nechat zhotovit fotoobraz z vlastní fotografie. Je to skvělý doplněk Vašeho domova, ale například i kanceláře. Zároveň ho můžete použít i jako originální dárek. Zcela jedinečným designovým prvkem z vlastní fotografie budete dělat radost i návštěvám.

Jak správně chránit hlavu

Zranění hlavy patří k nejčastějším a nejnebezpečnějším pracovním úrazům. Přichází s ním vysoká pravděpodobnost vážného nebo dokonce smrtelného poranění.

Někdy postačí jen lehká výztuha

Pokud Vám hrozí pouze náraz do nepohyblivé konstrukce, postačí k ochraně hlavy čepice s plastovou výztuhou. Vypadá jako kšiltovka a váží jen kolem 150 g. Výhodou této přilby je to, že nikdo nepozná, že ji máte, a přitom svou hlavu chráníte před zraněním a sebe před pokutami. Zvolit můžete i délku kšiltu podle prostředí, ve kterém pracujete. Čepice s výztuhou splňuje normu EN 812 (průmyslové přilby) chránící hlavu při nárazu. Tuto normu plní helmy, které odolávají pádu 5 kg vážícího závaží z výšky 25 cm. Nedokážou však absorbovat náraz padajícího předmětu z větší výšky.

                                               

Pokud hrozí, že Vám na hlavu spadne nějaký předmět, jako například nářadí na stavbě, potřebujete vyšší ochranu, tedy pevnější přilbu. Čím těžší předmět na Vás může spadnout, tím přísnější normy musí helma splňovat. Někdy jsou nároky na odolnost spojeny s elektrickým proudem nebo odolností proti žáru. 

 

 

 

Ochrana hlavy není jedinou výhodou přileb. Pokud hrozí i poranění obličeje, například při práci v lese, doplňte přilbu o celoobličejový štít. Nemusíte se přitom bát, že bezpečnostní prvky zhorší Vaši komunikaci s okolím. Stačí si dokoupit integrovaná sluchátka s komunikačním zařízením, která Vás propojí s kolegy a zároveň ochrání Váš sluch nebo integrované brýle, které chrání Váš zrak.

                                                   

 

OCHRANA HLAVY V NORMÁCH

EN 397 – Průmyslové ochranné přilby

EN 14052 – Průmyslové přilby s vysokým stupněm ochrany

EN 12492 – Přilby pro horolezce

EN 50365 – Elektricky izolující přilby pro použití v instalacích nízkého napětí

 

ŽIVOTNOST PŘILBY

Existují tři konkrétní faktory, které mají vliv na životnost přilby:

  • Mechanický náraz: Pokud byla přilba vystavena nárazu, mohlo to způsobit na/prasknutí materiálu. Uvědomte si, že toto poškození nemusí být pouhým okem viditelné. V případě, že si nejste 100% jistí, raději přilbu vyměňte za novou.
  • Chemikálie: Pokud byla přilba vystavena chemikáliím, existuje jasné nebezpečí, že došlo k jejímu poškození. Přilby G3000 a G2000 jsou vyrobeny z ABS plastu. Pokud jejich, za normálních okolností, lesklý, hladký povrch vykazuje změny v barevnosti nebo vypadá naleptaně po styku s chemikáliemi, jde o jasný signál, že přilba byla poškozena. V případě, že si nejste 100% jisti, raději přilbu vyměňte za novou.
  • UV záření: V případě, že Uvicator (pouze na přilbách sérií G3000 a G2000) celý zbělá, lze předpokládat, že UV záření působilo dostatečně dlouhou dobu, aby způsobilo zkřehnutí materiálu přilby. Nevystavujte se zbytečnému nebezpečí – je nutné přilbu vyměnit!
  • Vedle těchto výše uvedených důvodů, 3M doporučuje výměnu přileb 5 let od data výroby dle používání a pracovních podmínek. 

                                         

Buďte na sebe opatrní a zvolte tu správnou ochranu pro vykonávanou práci či povolání. 

 

Kontakt

Vlastimil Bárta - TOMCAT CZ

Pro zpřehlednění komunikace prosím preferujte e-mail, který je k dispozici i po osmnácté hodině a o víkendech.

Provozovatel e-shopu www.tomcatcz.cz

 
Logo
Vlastimil Bárta - TOMCAT CZ
Po-Pá (8-15 hod )
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz