Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá (8-15 hod )
0 ks
za Kč 0,00
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
06.09.2021
Kolekce BENSON EN ISO 20471
Nová kolekce BENSON výstražných oděvů ( splňující EN ISO 20471)  pro stavebnictví, silničáře, údržbu, logistiku, leteckou nebo lodní dopravu. Materiá... číst celé
24.08.2021
Kolekce NAOS
Nová dynamická kolekce CXS NAOS kombinuje všechny vlastnosti, které splňují požadavky pro moderní pracovní oděv. Konstrukce 4-way stretch umožňuje ro... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Aktuálně
Fotoobraz dle Vašich předloh nebo fotografií. Vaše fotka na skle nebo plátně ? Vaše vlastní fotografie se stává moderním a elegantním poutačem. Můžete si u nás nechat zhotovit fotoobraz z vlastní fotografie. Je to skvělý doplněk Vašeho domova, ale například i kanceláře. Zároveň ho můžete použít i jako originální dárek. Zcela jedinečným designovým prvkem z vlastní fotografie budete dělat radost i návštěvám.

Jak správně chránit sluch

Ochrana sluchu je velmi často podceňována, neboť riziko trvalého poškození tohoto smyslového orgánu si ve většině případů neuvědomujeme. Ochranné prostředky sluchu jsou přitom potřebné na všech pracovištích, kde se pomocí technických opatření nedaří snížit hluk na přijatelnou míru. Při intenzitě zvuku přesahující 80 dB jsou doporučovány, při intenzitě vyšší než 85 dB jsou dokonce povinné.

JAK UTLUMENÍ SLUCHU FUNGUJE? 

Použitím ochrany sluchu se zabrání přenosu zvukových vln a vibrací. Pokud zakryjeme i kosti v oblasti ucha, izoluje se také zvuk, který by chtěl do zvukovodu vniknout a útlum tím zintenzivníme. AVŠAK přílišné i nedostatečné utlumení je během práce nebezpečné. Proto na každém chrániči sluchu je uveden údaj SNR (Sound Noise Reduction), který uvádí, kolik dB je schopen pohltit. Po redukci hluku bychom se měli dostat na úroveň 70 až 80 dB.

Přípustná denní dávka hluku:

Z ČEHO VYBÍRAT?

UŠNÍ ZÁTKY – vhodné při nižším hlukovém zatížení. Vyrábí se v několika tvarech např. stromečkové, hřibového tvaru, zátky s rukojetí, kónické. Jednotlivé zátky (pár) dále může být spojen lankem či plastovým obloukem, aby je uživatel mohl kdykoli sundat a zároveň neztratit.

 

                                                   

MUŠLOVÉ CHRÁNIČE – pro útlum nízkých, středních i vysokých frekvencí. Sluchátka jsou výškově nastavitelná, aby si je každý uživatel mohl upravit dle individuálních požadavků. Spojuje je plastový most, který ve většině případů obsahuje kovové výztuhy a polstrování. Mušlové chrániče se však dají pořídit i bez spojovacího mostu pro přichycení k ochranné přilbě.

                                                         

MULTIFUNKČNÍ MUŠLOVÉ CHRÁNIČE – nazýváno také elektronická sluchátka. V přední straně jsou dva mikrofony, které snímají okolní zvuk (360°). Po vyhodnocení je následně zvuk snížen či zvýšen dle zvolené normy decibelů. Díky tomu můžeme například na střelnici s nasazenými sluchátky komunikovat s kolegy a při výstřelu je zvuk automaticky ztlumen. Další variantou je pak doplnění o rádio frekvence a propojení s mobilním zařízením.

                                                                     

NORMY

EN 352:2002– soubor evropských norem, týká se různých chráničů sluchu, stanovuje požadavky na konstrukci, design a charakteristiky, metody zkoušek, požadavky na označování a na informace pro uživatele

EN 458:2004 – chrániče sluchu – doporučení pro výběr, používaní, ošetřování a údržbu

Jak správně nasadit ušní zátky

                           

 

Kontakt

Vlastimil Bárta - TOMCAT CZ

Pro zpřehlednění komunikace prosím preferujte e-mail, který je k dispozici i po osmnácté hodině a o víkendech.

Provozovatel e-shopu www.tomcatcz.cz

 
Logo
Vlastimil Bárta - TOMCAT CZ
Po-Pá (8-15 hod )
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz